Dag 27, donderdag 26 februari
Door: Laszlo
Blijf op de hoogte en volg Laszlo
28 Februari 2009 | Nieuw Zeeland, Taupo
Wat dat toch altijd is met mij weet ik niet precies, maar deze keer had het er mee te maken dat op grote hoogte de lucht vochtiger is en dat mijn tent nogal moeite had met opdrogen. Zeker toen deze nog in de schaduw stond. Wat dan ook niet echt meehelpt, is verkeerd rijden, hetgeen ik de eerste vier kilometer deed. Wel gaf mij dit nog even de gelegenheid om wat drinken voor onderweg in te slaan (wat op de goede route overigens ook wel was gelukt). Buiten de winkel stond een ouder echtpaar mijn fiets te bewonderen, waarbij de man zelfs de term " Gee-Whizz" bezigde. Ik dacht dat die uitdrukking al ergens in de jaren '50 was uitgestorven, maar kennelijk was dat nieuws hier nog niet doorgedrongen.
Het eerste stuk gaat over SH 5 via Whakarewarewa, Tumunui en Wai-O-Tapu. Voornamelijk klimwerk in het eerste stuk, maar goed te doen. Vanaf 18 kilometer gaat het een flink stuk naar beneden over een overzichtelijke weg. De vorige keer was dit een van de weinige stukken in dit land waar ik het grote mes er op kon zetten en ook thans draaide ik lekker in de hoogste versnelling. Wai-O-Tapu was nog steeds het "Thermal Wonderland" uit de foldertjes. De lucht was helaas niet zo strak blauw als vijf jaar geleden, maar desondanks zitten er wel een paar mooie foto's tussen. Ook hier stinkt, bruist en borrelt het uit alle hoeken en gaten. Het klinkt voortdurend alsof iemand een enorme pan met water aan het koken is. Wat vooral geen aanrader is, is het eten in het aanpalende cafe. De milkshake was niet meer dan melk met een smaakje (kennelijk niet al te lang geschud), de vegetarische "pie" was ook niet meer dan wat deeg met een paar maiskorrels en doperwten erin verstopt en dan zwijg ik verder over de smaak van het saucijzenbroodje. Slaat u dat dan ook vooral over.
Verder maar weer. Vlak na Wai-O-Tapu nam ik de afslag naar Reporoa. Eerst heet deze weg Settlers Rd, om in Reporoa over te gaan in Brioadlands Rd. Het voordeel hiervan is dat deze weg een stuk rustiger is dan SH 5 en tevens zijn er veel minder heuvels te vinden. Veel vlak, af en toe stijgen, maar niet dat heuvel op heuvel af van SH 5. In Reporoa nog wat drinken gekocht omdat er verder niet al te veel gelegenheid meer voor was. Hier kwam nog een vrouw op me af die vroeg of ik misschien zin had bij haar en haar man te pitten. Ze waren zelf ook fietstoeristen en vonden het leuk fietsers te herbergen. Kostte niks, gewoon uit aardigheid. Ik heb vriendelijk bedankt aangezien ik morgenochtend in Taupo moet zijn voor mijn bezoek aan Orakei Koraki en dat ga ik helaas echt niet redden als ik eerst uit Reporoa moet komen.
Verder dan ook maar weer. Het begon al wat te schemeren en ik schold mezelf uit voor het veel te late vertrek. Nu moest ik dan fuck in het donker gaan fietsen. De energie werd ook langzaam minder. Al te hard ging ik niet meer vooruit en het venijn van de route bleek in de staart te zitten, daar moest toch echt even geklommen worden. Weliswaar niet heel ernstig, maar toch, als je al vermoeid bent valt het niet mee. Het was maar goed dat het zo'n rustige route was, want in het donker met veel verkeer dat voorbij raast is hier echt niet leuk. Uiteindelijk kwam Taupo dan toch in zicht. Weliswaar staat er bij Taupo een bordje " Welcome" , maar daarna moet je maar volledig zelf uitzoeken waar het centrum is. Uiteindelijk kwam het goed. Gelukkig was er nog een dairy open en daar heb ik wat nieuwe energie in het hongerige lijf gestopt. Daarna ging het een stuk sneller, kwam het door het eten of omdat ik de stal rook? Wie zal het zeggen. Kennelijk had ik me wat vergist in de geur van de stal, want de camping van vijf jaar geleden was "no more". Dan maar hostels geprobeerd. Gelukkig zijn de recepties over het algemeen wel gesloten om een uur of 10, dus dat scheelt. Bij de YHA was er gelukkig nog een dame bij de receptie geld aan het tellen. Ik kon haar nog lastig vallen voor een bed (het laatste in het hostel) en na een langdurige douche ben ik maar eens gaan slapen. Ik had het wel weer helemaal gehad voor vandaag.
Gefietst: 96 kilometer
Uitgegeven: 55,- (slapen 26,-;eten en drinken 20,55, lunch 8,-)
-
01 Maart 2009 - 11:59
Mira:
G'day Laszlo!
Heb nog niet alles gelezen maar ben wel stinkend jaloers!!! Geniet je wel een beetje? Niet al je tijd in het fietsen, een te strak schema en teksten schrijven steken;-) Go with the flow...
Groetjes Mira -
01 Maart 2009 - 12:40
Roel:
Mooie foto! Vet cool!
Reageer op dit reisverslag
Je kunt nu ook Smileys gebruiken. Via de toolbar, toetsenbord of door eerst : te typen en dan een woord bijvoorbeeld :smiley